Tento web používá soubory cookies potřebné pro jeho fungování a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.  

Souhlasím

Doporučujeme naše další e-shopy:

Luxusní nože

Luxusní holení

Zippo zapalovače

Pero jako dárek

Chcete dát jako dárek nějaké pěkné značkové pero? Chcete mít jistotu, že obdarovaný bude pero používat a rád s ním psát? Výběr není jednoduchý a tak je dobré vybírat dle několika parametrů:

 

- Cena:
Jeden z nejdůležitějších parametrů je, kolik chcete do pera investovat. Krásné pero, které bude při správném zacházení sloužit obdarovanému mnoho let, se dá koupit v ceně od 500,- Kč. Levnější pera obvykle bývají plastová. Ta se rychle poškrábou a při pádu mohou prasknout. Je tedy lepší volit pera kovová a nebo z tvrzené pryskyřice. Dražší pera bývají z ušlechtilých materiálů jako zlato, stříbro atd. Také mívají vícevrstvý lak odolnější proti jakémukoliv poškození.

 

- Barva:
Také důležitý aspekt. Nekupujte pero se zlatými doplňky, pokud obdarovaný nosí jen stříbro. Nejuniverzálnějšími barvami jsou stříbrná a černá.

 

- Určení:
Mladší muži mají také rádi pera značek, které dobře znají jako Ferrari nebo Lamborghini. Starší muži zase upřednostňují Parker nebo přírodní materiály. Např. pero Online Wood Art je kombinací dřeva a kovu. Mladší ženy berou pero spíše jako šperk. Požadují moderní design, nebrání se i luxusnějšímu zdobení jako jsou kamínky Swarovski. Např. Online Sinfonie. Starší ženy spíše uznávají elegantní jednoduchost. Např. Waterman Hemisphere Deluxe Metal White.

 


- Typ pera:
Pera se dělí na tři základní typy – kuličkové, plnicí nebo keramické. Typ je dobré si pořádně rozmyslet.

- kuličkové - Kuličkové pero je vhodné pro každého. V náplni je tuhá pasta a při psaní se musí mírně tlačit. Za to píše plynule, nevytéká a vydrží dlouho psát.
- plnicí - Plnicí pera mají hrot, který má ve svém středu štěrbinu, kterou protéká inkoust. Do pera se pak dávají buď bombičky a nebo plní konvertorem z lahvičkového inkoustu. Plnicí pero ale není vhodné pro každého. Některým lidem se s ním špatně píše. Leváci si mohou napsaný text rozmazávat. Základním radou tedy je: Pokud si nejste jistí, že obdarovaný bude psát plnicím perem, radši mu kupte jiný typ. Nebo se může stát, že pero zůstane ležet zapomenuté někde v šuplíku.
- keramické - Keramické pero, jinak taky roller, vyplňuje mezeru mezi plnícím a kuličkovým perem. Kombinuje vlastnosti obou: lehkost psaní po plnícím a jednoduché ovládání po kuličkovém peru. Náplně jsou plněny inkoustem, který má nižší hustotu než pastová náplň u kuličkového pera a proto roller umožňuje uživateli psát i při nejlehčím dotyku hrotu s papírem. Roller má vždy víčko, které dává peru elegantnější vzhled.
- dárkové sady - Pokud si nejste jistí jaký typ koupit, zkuste nějakou pěknou dárkovou sadu, která se většinou skládá z více per nebo je do ní vložený nějaký jiný doplněk.