Tento web používá soubory cookies potřebné pro jeho fungování a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.  

Souhlasím

Doporučujeme naše další e-shopy:

Luxusní nože

Luxusní holení

Zippo zapalovače

Výrobci luxusních psacích potřeb a jejich historie:

 

Parker

Historie značky Parker začíná v osmdesátých letech devatenáctého století, kdy si chudý učitel telegrafie George Safford Parker přivydělával prodejem psacího náčiní svým studentům. Protože se za nabízené zboží cítil odpovědný, všechny špatně fungující kousky sám opravoval. Při této činnosti brzy došel k poznání, že by mohl vyrobit lepší produkt, a že když bude dobrý, lidé ho určitě koupí. První plnicí pero Parker bylo patentováno v roce 1889 a o pět let později již firma Parker Pen patřila mezi nejvýznamnější hráče na trhu s psacími potřebami.

 

Waterman

V roce 1883 přišel newyorský pojišťovací agent Lewis Edson Waterman o zakázku jen z toho důvodu, že jeho plnicí pero při podpisu udělalo na smlouvu kaňku, a než se vrátil s novou kopií, klient byl pryč. Zklamaný Waterman se zařekl, že tohle už se nesmí nikdy stát, a začal přemýšlet, jak samovolnému vytékání inkoustu z pera zabránit. O rok později si nechal patentovat plnící pero. V současné době představuje značka Waterman více než 120letou tradici, v níž se snoubí neopakovatelný francouzský design a šarm proslulý zvláště unikátními lakovanými povrchy.

 

Diplomat

Německá firma Diplomat vyrábí psací nástroje pro náročné zákazníky již od roku 1922. V padesátých letech patřila kuličková pera Diplomat mezi nejlepší v Evropě. V roce 1958 představil Diplomat jako první na světě plnící pero na bombičky. Diplomat nabízí také specialitu v podobě per Spacetec, jejichž výhodou je funkčnost v extrémních podmínkách díky patentovanému systému plnění plynem.

 

Waldmann

Společnost byla založena v roce 1918 Adofem Waldmannem a ihned se stala velmi dobře známou díky výrobě luxusních stříbrných a zlatých per. Právě tato firma vynalezla multibarevné otočné propisky, které si nechala celosvětově patentovat. Její posedlost po vytváření nástrojů na psaní, které by v sobě zahrnovaly hned několik funkcí, se stala pro značku Waldmann zcela příznačnou

 

MontBlanc

Firma byla založena papírníkem Clausem-Johannem Vossem, bankéřem Alfredem Nehemiasem a inženýrem Augustem Ebersteinem v roce 1906 jako firma Simplo Filler Pen vyrábějící luxusní pera v Hamburku. Prvním uvedeným modelem bylo pero Rouge Et Noir v roce 1909 následované roku 1910 perem Mont Blanc, které později dalo firmě právě jméno Montblanc. První plnicí pero Meisterstück, které se s drobnými obměnami vyrábí dodnes, bylo vytvořeno v r. 1925.

 

Caran d´Ache

Luxusní výrobky firmy Caran d´Ache získaly světovou proslulost díky své vysoké kvalitě, spolehlivosti a nadčasovému designu patří bezesporu k absolutně nejprestižnějším výrobcům psacích potřeb na světě. Společnost byla založena ve švýcarské Ženevě v roce 1924. Díky vysoké kvalitě svých výrobků pomohla k vytvoření pojmu „SWISS MADE“, který je ve světě synonymem pro výrobky vyznačující se vysokou kvalitou a spolehlivostí.

 

Pelikan

Za značkou Pelikan se skrývá již mnoho desetiletí sortiment vysoce kvalitních per, která se právem považují za malá umělecká dílka. Vyznačují se jedinečným barevným provedením, porhodiovanou špičkou, ozdobným kroužkům a pozlaceným hrotem z ušlechtilé oceli. Historie německé společnosti Pelikan se začala psát v roce 1838. V roce 1929 uvedla firma na trh dnes již legendární černo-zelené plnicí pero s pístovou mechanikou, které se s malými obměnami vyrábí dodnes. Jako jedna z mála používá firma Pelikan u některých modelů klasickou celokovovou pístovou mechaniku, která zaručuje dlouhou životnost pera.

 

Faber Castell

Firma byla založena v roce 1761 a již v první polovině 18. století patřila k nejvýznamnějším výrobcům tužek a pastelek. V sooučasnosti společnost udivuje hlavně kolekcí Pero roku. Při výrobě „Pera roku“ stojí vždy v popředí neobvyklý a vzácný materiál jako např. hadí dřevo, slonovina z mamuta nebo jantar. Vyrobený počet kusů limitované edice je vždy oznámen na konci roku.

 

Trendem se stávají řady doplňků vyráběných pod záštitou významných módních návrhářů a designérů. Součástí těchto kolekcí často bývají také psací potřeby. Tato skutečnost tak dala vzniknout perům Pierre Cardin , Cerruti 1881, Tonino Lamborghini nebo třeba Pierre Balmain . Každá kolekce má svůj specifický design, který hrdě nese logo svého designéra.